| catalintigrul19 a întrebat:

TPU am o intrebare si daca va rog sa-mi raspundeti este important uitati intrebarea: catelul meu nu mananca, nu alearga, si toata ziua doarme, stiu ca nu a murit pentru ca atunci cand il chem se trezeste dar nu se misca, si nu este lovit nu stiu ce are daca va rog ziceti-mi un leac sau macar ce are!

Răspuns Câştigător
| SteelShadow a răspuns:

Buna ziua!
Imi pare foarte rau de suferinta catelului tau.
Din cate ai scris in intrebare, catelul tau sufera de un disconfort la nivelul stomacului. S-ar putea sa aiba o problema cu digestia, a mancat ceva ce nu i-a facut bine stomacului. Daca vrei sa te ajut as vrea sa imi spui ce a mancat in ultima vreme, poate a inghitit un obiect mic, ceva...
Bea apa? Daca nu bea nici apa trebuie sa il duci de urgenta la un veterinar, pentru ca nu se hidrateaza si poate muri!
Celelalte simptome se leaga de faptul ca animalutul are un discomfort ce nu ii permite sa se simta ca inainte.
Catelul este apatic, deci trebuie sa actionezi! Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa il duci la un veterinar!
Probabil ii va face o ecografie si va stabili diagnosticul.
Atat timp cat nu am vazut animalul si nu sunt alte simptome mai concrete, nu pot zice mai mult de atat.
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Iti recomand sa te uiti pe youtube, dar mai da si pe programul National Geographic acele cursuri ale lui Cezar Millan este un miracol pentru caini

| trusk a răspuns:

E bolnav. Du-l la doctor ca nu mai are mult.