| AnDrEy_8110 a întrebat:

De ce personaj din Insula Dramei Totale va place? Explicati de ce v-a placut acel personaj?

Răspuns Câştigător
| eutunoilafilm a răspuns:

Dunkan
Deasta imi place:

Duncan, poreclit 'Delicventul', a fost un concurent in Insula dramei totale, in echipa Bibabii Distrugatori.In al doilea sezon, el a fost fost castigatorul, facand parte din echipa Bosorogii urlatori.Initial a plecat din Turneul mondial al dramei totale, dar dar a fost 'fortat' sa revina in episodul Vad Londra si a fost pus in echipa Chris e foarte foarte foarte tare.
Duncan vine dintr-o familie de politisti. Tatal lui e politist.Mama lui e politista. Unchiul, matusa, bunica si verisorii lui sunt politisti. Duncan petrece mult timp in sectiile de politie.Problema este ca Duncan se simte confortabil in parte opusa a legii, deci vizitele sale in sectiile de politie includ inchisori si ofiteri de cuvant de onoare. Duncan a intrat in probleme de cand si-a bagat mana in ceve ce nu-i al lui.Adica a furat, mai pe romaneste. El a fost transferat de le scoala la scoala, a fost suspendat si exmatriculat si toate au fost de pre-gradinita.Hmm,da,Duncan este unul dintre oamenii greu de oprit.Cand Duncan nu e incarcerat, caut modalitati de a scapa de plictiseala, de pilda inscrieea la Insula dramei totale. El crede ca nimic nu ar putea fi mai rau ca 'iadul' de la scoala de corectie, si, cine stie, ar putea fi mai distractic sa te pui cu mai multe capete.Nu e ca atunci cand nu face nimic toata vara.
Duncan e un delicvent juvenil(care mai e si punk, venind dintr-o famile de politisti si politiste. El e usor de maniat si antagonist fata de alti membri ai echipei Bibanii distrugatori, in special Harold. El e cunoscut pentru obtinerea cu usurinta de partea raului pe cineva. El stie mult tactici din scolile de corectie pentru minori. El poate sculpt imaginea unui craniu in copac si sa ridice o greutate mare(cum ar fi Owen care e dublu cat Duncan). El e genul de om sarcastic, flirtand cu Heather(in ciuda faptului ca o uraste), si facand misto pe seama lui Courtney, ori de cate ori se aproprie de el. El a poreclit-o pe Courtney cu numele de 'Printesa' pentru a o sicana. Duncan adora sa incalce regulile ca sa-i fie lui mai bine, si cum se poate ca el sa nu incalce regulile si de pe insula?
Duncan foloseste sfidarea regulilor in avantajul sau. Obiceiurile sale rebele primesc mult critici din partea lui Courtney.Cu toate acestea, prin critica ei, Courtney simte in secret o atractie pentru Duncan. Duncan insusi nu a negat ca simte ceva pentru Courtney, cochetand adesea cu ea.

4 răspunsuri:
| NFC5498 a răspuns:

Owen e sefu lor ca ala manaca orice cred ca ar fi in stare sa il manance si pe chrislaughing

| Dan10079 a răspuns:

De Heather pentru ca e un personaj foarte indepndenta si e pe gustul meu.

| RaduCilaa a răspuns:

Dunkan pentru ca e cel mai amuzant personaj(dupa mine).