| AlissGautier a întrebat:

De ce torc pisicile? big grin

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| lllalyylaurrra a răspuns:

Se pare ca pisicile torc cand sunt relaxate sau cand vor sa se calmeze. Expertii afirma ca nu exista un motiv clar pentru care o pisica toarce, dar, de obicei, o face pentru ca este multumita.

Exista si alte cazuri in care pisica toarce si pe care stapanii sai ar trebui sa le cunoasca, pentru a nu interpreta gresit starea si modalitatea de exprimare a pisicii. Toti iubitorii de pisici stiu ca pisicile torc atunci cand sunt fericite. Ceea ce multi dintre ei nu stiu insa, este ca ele recurg la aceasta modalitate de exprimare si cand sunt grav ranite, cand sunt pe moarte sau cand nasc. funda?

| AlissGautier explică (pentru lllalyylaurrra):

Te rog sa ma ierti, trebuia sa deschid ochii, site-ul anuntandu-ma ca doar fata caruia i-am dat funda mi-a raspuns :\