| anyhylator a întrebat:

De dimineata cand m-am dus la caine sa-i dau sa manance, l-am gasit tragand sa moara, nu mai misca, abia mai deschidea ochii. La mine in sat nu este veterinar asa ca nu am avut la cine sa apelez. In urma cu cateva minute am mers la el la cusca sa vad daca a murit ( nu a murit) dar este plin de muste, la ochi are ca un fel de bube, este tare dar iti dai seama ca nu a murit deoarece inca mai clipeste (cu greutate odata la un minut). Ce oare sa fi avut, de la caldura nu are cum ca este in livada la umbra copacilor, are iarba deci si racoare, de batranete nu are cum ca are doar 3-4 ani, boala nu cred deoarece aseara era sanatos ( parca un pic,, adormit"), stiu ca ieri am avut peste la masa, ma gandesc ca s-a inecat cu oase dar parintii au zis ca nu au aruncat oasele la caini si daca era ceva trebuia sa tuseasca sau sa,, scheune", nu a ',, scheunat" deloc. Sa fi fost otravit nu are cum, intr-adevar este langa gardul vecinilor dar sunt oameni de treaba nu aveau de ce sa-l otraveasca, sa fi mancat el ceva toxic nu avea ce. Ce oare sa fi avut?

4 răspunsuri:
| IonutGaby a răspuns:

Du-te cat mai repede la veterinar poate gasesti in alt sat..nu poti afla singur ce are cainele...succes

| Sănduțța a răspuns:

Buna! Saracul caine! O fi mancat ceva cu siguranta. Exista multe motive! Ex: S-a otravit cu ceva, cine stie? Poate cumva s-a supra incalzit, chiar daca crezi ca ii este racoare, poate ca a inghitit o musca! big grin (nu e de glumit acum, nu-i asa?) Din pacate ar trebui sa il duci la un veterinar. Sau va trebui sa accepti consecintele! Sa-mi spui si mie ce a patit daca se simte mai bine. I-ai putea lua cateva medicamente speciale pentru caine si ia-i putea pune in mancare! Sper ca se simte mai bine! happy

| Bufferia a răspuns:

Poate a fost muscat de o capsa sau o insecte sau a mancat ceva ce nu tebuia cum ar fi oase de pui al, a poate era vreun soarece prin curte a fugit dupa el la zgariat, sau muscat si soareci pot avea boli cine stie se poate sa fi fost si otravit nu stiu asa a patit primul meu catel si era caine lup.

| razvilol a răspuns:

Pt inceput udal cu apa peste. si dupa incearca sa il duci la un veterinar sa ii faca spalaturi la stomac ca e otravit. si incearca sa ii dai lapte. ajuta