| Robieski a întrebat:

Azi, am aflat ca mi-a murit motanul! Dar nu a murit de batranete sau ceva! Ci a fost otravit ca restul pisicilor mele de un vecin de-a dreptul idiot! L-am intrebat de ce le omara iar el raspunde "Tinele acasa"! Ce pot sa-i fac? Daca-l denunt la politie nu am dovezi! Si vecinilor le-au murit mult pisici!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu poți acuza fără probe palpabile!
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Nimic, ține-ți pisica acasă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmeaza-l cu o camera ascunsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheamă OTV-ul laughing. Glumesc. straight face
Şi eu am aceeaşi problemă cu un vecin (Mânca-l-ar şoarecii rolling on the floor ). Cred că ar trebuie să discuţi cu el ca de la om la "om", să îl rogi frumos, să îi spui că ţineai mult la acel motan, poţi încerca chiar să şi plângi laughing. Dacă nu merge, îl poţi ameninţa cu poliţia, iar dacă e aşa cap-de-nucă şi tot nu înţelege, poţi apela la Poliţia Animalelor. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Protecţia animalelor este singura care te poate ajuta.
Te pup!

| DumiY a răspuns:

Buna!
Pai la politie nu prea poti face nimic. Daca vrei sa rezolvi ceva te poti duce la PROTECTIA ANIMALELOR, poate vei rezolva ceva acolo.

Pa, pa!

| gazza01 a răspuns:

Strange ceilaltzi vecini si du'te la protectzia animalelor!

| CarlaElena a răspuns:

Păi eu zic să îi strângi pe vecinii cu pricina şi să faceţi un complot. Duceţi-vă la criminal, certaţi-vă cu el şi înregistraţi-l. Aşa aveţi probe... Auzi la el, nenorocitul... Mie dacă mi-ar omorî cineva pisica l-aş strânge de gât cu mâna mea!

| Stella17 a răspuns:

Buna, du-te cu pisica la politie, o vor analiza si daca vinovatul este vecinul tau care le omoara atunci intra la inchisoare.

| Manuela18 a răspuns:

Poti face si o reclamatie la politie ca nu e neaparat sa ai dovezi. Poate politistii nu sunt chiar asa prosti sa nu vada ca mor animalele de companie ale oamenilor. Cheama protectia animalelor sau inregistreaza-l in timp ce marturiseste ca omoara pisicile si ai dovada.Bafta! Si cheama KANAL D!

| VanessaTya a răspuns:

Protectia Animalelor, e singura care te poate ajuta, cu politia sti si tu cum e, sincer imi pare rau de bietul motanel, si eu am pisici si daca s-ar atinge cineva de ele... ar fi de rau. Vei vedea ca cei de la Protectie te vor ajuta, s-au cel putin, vor vorbi cu ''omul'' acela, daca se poate numi om. Succes!

| Robieski explică (pentru VanessaTya):

Gandeste-te ca el a avut o singura fata in Canada care a murit! Si nu a mers la inmormantare!

| Alecs2014 a răspuns:

In primul rand, acel om chiar nu are toate tiglele pe casa..Pai ar trebui sa ai dovezi ca sa-l duci la politie.Cand mai incearca sa faca ceva sau vorbeste cu tine, filmeaza-l.Eu cred ca e o proba suficienta pentru a o arata politistilor.

| andreiTFM a răspuns:

Cel mai usor pentru tine ar fi sa te duci la sectia de PolitiE si sa te informezi despre acest lucru apoi le si spui, "Pisica mea si a vecinilor a fost otravita de un vecin, ce pot sa fac?"
Ei sigur te vor ajuta! FUNDA pls?

| rafaela21 a răspuns:

Sa-i zici ca e un mare nesintit de la mine si sa chemi paza de animale saracele pisici

| Robieski explică (pentru rafaela21):

Le-am spus asta! Toti vecini iau zis! Iar el raspunde: "tine-ti pisica-n curte!"

| crazydog a răspuns:

Denuntal la politie... spune-le ce s-a intamplat si ei o sa te ajute... funda?big grin