Întrebare recomandată | JusTPauL a întrebat:

De unde pot cumpara caine rasa pitbull din Timisoara?

9 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Sfat: Se gasesc si pe net. Este mai simplu decat sa cauti magazine.
Cumparaturi placute.

| ReusxD a răspuns:

Se găsesc pe internet, dar caută siteuri de incredere.

Baftă!

| JulyStorm a răspuns:

Vad ca astia de iti dau sfaturi nu-s in stare nici macar sa scrie numele rasei corect...
Nu vei gasi niciodata un pui de American Pit Bull Terrier in pet shop. Rasa este interzisa in Romania.
Poti cauta pe mercador sau pe site-uri de profil. Fii foarte atent de la cine cumperi, sa nu iti vanda vreo corcitura vai mama ei, la pret de caine de rasa. insista sa vezi parintii, sau macar poze cu ei (eventual si de la monta).
Urmareste topicurile de pe:
www.romanianpitbull.lefora.com
sau
www.pitbull.lefora.com
Incep sa apara cuiburile de puiuti oferite spre vanzare. Cauta unul aproape de tine si mergi sa ii vezi. :)

| CristiMC a răspuns:

Sall daca vrei un caine de talie mare nu iti recomand pidbulul.e bun si el dar mai bun sunt urmatoarele rase :cane corso, napoletano mastino, Ciobanescul Anatolian, Dog German, Saint Bernard.si pitbulul e o rasa buna dar acestea sunt mai buna din punctul meu de vedere

| CristiMC a răspuns:

De pe net e mai preferabil

| bubulina2012 a răspuns:

Pet-shoppuri? laughing))

| RaDDu a răspuns (pentru bubulina2012):

Pet-Shop?
rolling on the floor))))))))))))
Se vede ca stii prea putin pentru aceasta rasa incultule.

| RaDDu a răspuns (pentru bubulina2012):

Incearca sa il iei de pe net preferabil.
Nu te lua dupa acestii copii cu pet-shopuri sau alte rase.Am PitBull si stiu cum e, e mai bun decat celalalte rase la facut prize sau altceva.Stiu ca l-am bagat la lupte...Incearca sa ii vezi parintii de la cel care o sa il cumperii deoarece iti va cere mult pe el si nu este rasa sau este corcit...
Bafta cu cainele pe care o sa il cumperiiwinking.

| ptm95 a răspuns:

Incearca la ANIMAX vis-a-vis de Auchan in Iulius Mall, acolo se pentru prelua comenzi si sa stii ca se pot si adopta daca ai noroc. Sau incearca la DANYFLOR SRL in localitatea Șag, de acolo am adoptat si eu un rottweiler; poate ai noroc sa gasesti un pitbull.
http://www.danyflor.ro/
PS: Sa stii ca cei de la danyflor sunt foarte de incredere, iti dau si certificat pedigree.