| Fugidaici a întrebat:

De unde pot să cumpar o călugariță fantomă(animal de companie), în România?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Phyllocrania Paradoxa sau „calugarita fantoma", o insecta care traieste, potrivit mirror.co.uk, in Madagascar si in Africa si este de culoare maroniu inchis, cu pete usor aramii.

Deci îți poți face liniștit rezervare pentru bilet de avion. Sau poate îl rogi pe Radu Mazăre să îți trimită una prin curier. laughing

Și nu este animal, am căutat și pe google și nu există decât insectă.
Numai bine!

Edit : Am uitat că Mazăre nu mai este în Madagascar. Ăsta a fost adus în România, la pușcărie. Trist! Deci tot personal trebuie să te deplasezi pentru a-ți lua insecta ciudată.

| ynexistenta a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa cumperi, cauta pe camp, gasesti cu siguranta fara sa platesti nimic...da...deci avem si in Romania asa ceva, sunt insecte, nicidecum animale de companie.si ai grija ca atunci cand isi depune larva, le este foarte foame si isi mananca partenerii, deci una iti ajunge.desi n-am idee cum o vei tine tu inchisa.e o insecta, are nevoie de libertate.

| Fugidaici explică (pentru anonim_4396):

Stiam ca e insecta?, şi ştiu cum arata, eu doar voiam sa stiu daca e vreun site de pe care pot sa cumpar