| ioanaandreea18 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un animal de companie care sa nu faca multa mizerie.Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| GlossyBabe a răspuns:

Pestii nu fac mizerie dar nu sunt chiar asa interactivi. Pisicutele le poti invata sa faca intr-o cutiuta cu nisip, deci nu fac mare deranj, iar cateii ii poti invata sa nu faca in casa/apartament daca ii scoti des afara! Acum depinde de nevoia ta! Vrei un animalut iubitor si lenes?=pisica!
Vrei un animal happy si activ?=catelusa daca stai la bloc!(baietii isi marcheaza teritoriul si e cam deranjant)
Vrei un animalut linistit si silentios?=pestisor!
Sau mai e varianta papagalilor dar sunt extrem de galagiosi!
Iepurasii ii tii mai mult in cusca pentru ca daca ii lasi in camera o jumate de ora te trezesti cu camera inundata de "bobite" si cu toate cablurile roase!
Iar hamsterii sunt greu de gasit prin camera daca ii lasi liberi!
Tu decizi! Spun din proprie experienta(am avut de toate)!
Funditaaa?

3 răspunsuri:
| IIII a răspuns:

Pesti sau testoase.Trebuie doar sa le schimbi apa din cand in cand...

| CartofiorDulce a răspuns:

Niste broscute testoase din alea micute

| Jee354 a răspuns:

Hamster,iepure pitic, chinchilla, pesti