| bikerfreak a întrebat:

În România e permis să am ca animal de companie o vulpe? De unde aş putea să cumpăr una la preţ bun?

12 răspunsuri:
| stiandan a răspuns:

:) Din toate cunostintele mele nu cred ca exista vreo lege care sa iti interzica asa ceva (decat doar daca, hi hi, e vreo specie de vulpe protejata de lege).
Un articol interesant despre acest subiect - http://www.e-pets.ro/articole/vulpea-animal-de-companie
Depinde ce inseamna pret bun fiindca poate ajunge si la cateva sute bune de euro (vorbim despre o vulpe, totusi).

Succes

| Ghost a răspuns:

O fi de aia zoofila sau cum se zici se satura numai cu animale

| Vooortex a răspuns:

Buna. Gasesti in padure o multime de vulpi. Ia o pusca si pleaca la vanatoare. Daca nu, gasesti la magazin in forma de guler sau caciula. happywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar nu cred ca se da voielaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copii fara minte

| AmandytaErhan a răspuns:

Doamne, ai permisiunea parintilor, stii macar ce mananca? ai sai dai pui morti? tu matinca nu stii cei aia vulpe, pentru ca arata dragut crezi cai asa inofensiva. ai sa mai ai comentarii din astea iti promit

| GabrielMihaiFoame a răspuns (pentru AmandytaErhan):

Pffaai tu ca ase mare lucru e. auzi ''ai permisiunea parintilor''. ma da tu cati ani ai? asa o zici de parca e ceva animal de ala cu conditii super speciale. de mancat manca mancare de caini sau de pisici sau chiar si carne cruda. cele domesticite si luate de pui sunt destul de inofensive

| nuspuncinesunt2 a răspuns (pentru AmandytaErhan):

OLAAAA.Ma trezesc si eu asa peste miliarde de ani sa iti raspund.Stii,ea/el nu a specificat ce fel de vulpe.Si plus ca eu am un unchi care in tinerete a crescut o vulpe. Stii, ea poate se referea la o vulpe de desert.Alea pot fi de companie.Nah,nu sar in cap oamenilor.Si nu vreau sa te superi ca hopa peste 10 ani ma trezesc si eu sa vorbesc, dar nu e frumos sa injosesti asa omul. Poti explica si cu frumosul.
Pupici

| AmandytaErhan a răspuns:

Aaa pai cred ca ar trebui so domesticesti tu, dreseazo stiu si eu, dar de la inceput o sa trebuie sa dormi cu un protejator deala de corp. si mai oameni iar incepeti am zis si eu adevarul ce e rau in ceea ca zic ca vulpea mananca pui si ca nu e inofensiva asa si este, nu?

| Skizzo_7770 a răspuns:

Daca nu ar manca gaini ar fi legal.

| bikerfreak explică:

Da, am permisiunea parintilor. Eu vorbeam de una domsetica, nu de una din padure.

| bikerfreak explică:

Practic nu sunt copil. Am 19 ani.