| Warned a întrebat:

Deci cum sa fac sa imi mearga fifa 07 deoarece dupa ce il instalez si vreau sa intru in el imi zice fifa 07 requires hardware graphics acceleration.mentionez ca pana astazi mergea perfect plz ajutati-ma dau fundita raspusului bun plz plzcrying

16 răspunsuri:
| valsulnorilor a răspuns:

Reinstaleaza driverele de la placa video a pc-ului.

| elgoog a răspuns:

Cel mai probabil acum te poti juca laughing insa trebuie click dreapta pe el properties>compatibility si acolo scrie putin mai joc ''run this program in compatibility mode for: si dupa bifezi si aleg windows 7 acolo.

| Ady_5411 a răspuns:

Asa am patit si eu...Dar cu un restart la pc am rezolvat, dai si tu un restart, daca tot nu merge reinstaleaza driverele de la placa video! Si dai un update la directX!winking Merge 100% Bafta

| gabrielcosmin89 a răspuns (pentru Ady_5411):

Cum dau update lla directx?

| Cristyy01 a răspuns (pentru Ady_5411):

Frate cum dau update la directX?

| Marian_Olarita_1997 a răspuns (pentru Ady_5411):

Ba nu mergea ca mi-am instalat creacku si cand am dat sa intru in el nu mergea

| Eagle_Alexandru_1997 a răspuns:

Instaleaza din now driverele sau dai un rr la pc si o sa iti mearga 100% garantat si pentru cel care zice ca ii cere CD/DVD sa isi ia cracku de pe netwinking

| pocpacpoc a răspuns:

Asa am sieu la windows 7 imi cere sa accelerez grafica pe full dar eu o am full si am dat rr la pc da tot degeaba

| Dicu1996 a răspuns:

1.Primul lucru care trebuie facut intri in START, si scrii in run "dxdiag" si vezi daca ai activat direct3d accelerator sau directdraw sau agp texture!
2. Intra in folderul principal din fifa07, dai click dreapta pe fifa.exe, compatibility si setezi in functie de windowsul pe care il ai.
Mult noroc.

| xzibit21 a răspuns:

Mie imi da please insert the FIFA 07 play disc in to the drive and select Retry Select cancel to quit out ce trebuie sa fac zi-mi plz

| Dragoitm02 a răspuns (pentru xzibit21):

Salut daca nu ai reusit uite solutia, adauga imaginea virtuala in daemon tools si dai play, si merge happy

| gabrielcosmin89 a răspuns (pentru xzibit21):

SA copiezi crackul in folderul unde ai instalat fifa 07

| andreiadn a răspuns (pentru xzibit21):

Intra in daemon tools activeaza fifa dupai intra in my computer si dai pe fifa clic dreapta dupa aia dai click pe crack si intri in joc si merge dar numai din crack

| Sorrinel a răspuns:

Asa imi apare si mie, si cand vreau sa instalez driverele de la placa video la un momentdat imi zice ceva de VGA nu stiu ce, mentionez ca am windows 7 ultimatum... aveti idee ce are?