| xAndraax a întrebat:

Deci Hamsterita mea cred ca va avea pui. Semnele asa arata cel putin asa ca eu am separat-o de baiat pentru ca la batut intr-o zii ma rog. Vreau sa stiu si eu cand va naste puisorii ce sa fac ca ea nu ii manance si cum sa ii curat cusca daca nu am voie sa ating nimic? si mai am o intrebare Hamsterii hiberneaza? pentru ca ei nasc pui si ii hranesc cu lapte asta inseamna ca sunt mamifere deci hiberneazA?

Fundalove struck

Răspuns Câştigător
| Frumushka a răspuns:

Pai in primul sand ar trebiu sa astepti vreo 18 zile ca atat le ia puilor sa creasca in burta mamei si daca naste ar trebui so lasi adc sa no mangai sa nu pui mana pe pui doar cand faci curat ar trebiu...sai dai mancare(logic) dar hamsterii nu hibreneaza ca nu-s animale salbatice au fost creati in labolator...cam atat big grin
sper sa se nasca sanatosi si sa creasca maribig grin

7 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Poi depinde ce rase este la uni dureaza intre 16-18 zile si intarziarea e pana in 30 zile. hiberneaza daca temperatura e schinbata brusc si le e mai frig

| klau95 a răspuns:

XAndrax da-mi si mie pm am o problema cu hamsteru:d poate sti...

| Minks a răspuns:

Hamsterita va face totul, tu trebuie sa ai grija sa o hranesti ca sa poata alapta.

| Lolituta a răspuns:

Bineinteles ca sunt si rozatoare care hiberneaza dar nu trebuie sa tragi concluzia ca toate mamiferele hiberneaza. uite, de exemplu cainii si pisicile, ele tot mamifere sunt dar nu hiberneaza si din cate stiu eu hamsterii nu hiberneaza cel putin aceia care sunt tinuti pe post de animale de companie. Nu cred ca ii va manca dar din punctul meu de vedere nu ii poti nici separa deoarece ei au nevoie de ingrijirile speciala ale mamei lor pentru ca sunt mici si neajutorati si trebuie sa suga. Eu zic sa nu te bagi la curatarea custii cateva zile de la nastere. Ca sa fii sigura poti merge la veterinar cu ei sau poti cere sfatul unui veterinar. In azul in care nu vei avea ce face cu atatia hamsteri, pentru ca hamsterii fata destul de multi pui o data la fel ca celelalte animale mici, ii poti da sau ii poti duce la un petshop. Sper ca te-am ajutat. Fundita te rog?

| raluca2003 a răspuns:

Eu am hamsteri mici si poti sa pui mana pe eu maxim de 5 ori nu de mai multe ori depinde de hamster! daca vrei sa-ti spun mai multe sunama la nr de telefon 0733766660

| raluca2003 a răspuns:

Sunati ma puteti sa ma intrebati orce despre hamsteri sunati-ma la nr de telefon 0733766660

| felixfelixfelix a răspuns:

Pentru raspunstul ala cu funda hamsterii nu au fost creati in laborator ci au fost gasit in camp si daca vrei sa stii iarna daca este frig ei hibernea incetinindusi bataile inimii de la 400 la doar 4
si ca sa du un raspuns gestatia dureaza intre 16-18 zile si nu trebuie sa pui de loc mana pe pui si atunci can faci curat poti sa ii transteri cu olingutita