| xAndraax a întrebat:

Ajutor! cat mai repede va rog! deci sa va povestesc: Ieri de dimineata mi-am gasit hamsterita in cusca ca nu se misca deloc ( am crezut ca doarme fiind dimineata ), iar baiatul alerga prin lighean. Mie mi s-a facut rau la scoala si am venit acasa si am vazut ca hamsterita chiar nu mai misca deloc. Baitul era bine. Seara l-am gasit si pe baiat intepenit si nu stiu daca sunt morti sau poate hiberneaza? Nici nu stiu ce sa fac. Mentionez ca nu miroase in jurul custii nici nu s-au adunat muste sau ceva. Ei nu sunt calzi si sunt tepeni adica nu fac nimic, nici o miscare crying va rog ajutati-ma nu vreau sa cred ca sunt morti crying(!

3 răspunsuri:
| AlexandraHNY a răspuns:

Apasal pe burticaa sa vezi daca misca...vezi daca respira, daca nu mai asteapta inca 5 minute si du-te din nou si verifia. daca stau si nu respira inseamna ca au luat o bacterie ceva si sunt moti.imi pare rau, si eu sunt vet dar n-avem ce sa le faacem daca sau sufocat fara sa stii tu

| slimms a răspuns:

Scuze ca iti zic dar cred ca-s morti deoarece cand esti in hibernare dormin. Pune-i o oglinda in fata nasului sa vezi daca respira. daca nu asta e imi pare rau.

| elysya a răspuns:

Uita-te sa vezi daca respira daca da garantat traiesc daca nu, du-te cu el la un veterinar, poate el le poate face ceva hamsterilor. doar e veterinar.