| andrei699 a întrebat:

Despre îngrijirea broastelor otravitoare săgeata îmi poate spune cineva (temperatura, umiditate, terariu, hrana)? Speciile diferite pot sta împreună? (ex: broasca săgeata albastră cu broasca săgeata galbena). DAU FUNDIȚĂ!

Răspuns Câştigător
| AntoniaRules a răspuns:

Terariul sa fie mare si luminos.Umiditate:
sa aiba un "lac" amenajat si DA, pot sta cele doua specii impreuna!
Spor!
Funda? :-)

| andrei699 explică (pentru AntoniaRules):

Cu ce sa le hranesc? Pe net nu am gasit mare lucru.

| AntoniaRules a răspuns (pentru andrei699):

Mersi pentru. funda!
Carabusi, greieri, paduchi de frunze.Eu asta i-am dat broastei mele sageata albastra si chiar si cea galbena mananca acelasi lucru.

Cuplacere!