| VampireBlood a întrebat:

Deține cineva șopârle Gecko? Sunt curioasă cum se comportă, dacă mușcătura doare rău

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Am eu in curte soparle gecko!
Nu stiu daca musca, nu am experimentat nimic de acest gen, sunt foarte cuminti si infensive, de obicei isi vad de viata lor, mancand insecte.
Isi schimba culoarea ca si cameleonii, ca sa fie greu de identificat in natura, la pericol stau incremenite, iar daca sunt atinse, scot niste sunete foarte ascutite, de frecventa inalta, care de obicei alunga atacatorul.