| Razvy_5435 a întrebat:

Doresc sa imi iau un papagal (perus) si am si eu cateva intrebari legate de acesta:
1.Se poate dormi cu el in camera? sau exista vreun pericol?
2.Trebuie tinut intr-o camera cu temperatura medie? sau se poate tine intr-o camera cu tmperaturi mai scazute (3-4 oC fata de temperatura din dormitor)
3.Sunt pretentiosi la mancare? sau se multumesc cu cateva lucruri? pentru a stii daca trebuie sa ii diversific mancarea zilnic sau saptamanal.
4.In cazul unei eventuale plecari in vacante de 1 saptamana sau cateva zile daca ii dau unui vecin sau prieten care are sau a avut papagali papagalul meu va pati ceva? (gen sa uite casa in care locuieste, sau pe mine sau etc.)... multumesc mult...sau daca imi recomandati alt papagal(alta rasa) mai potrivita pentru un copil de 13 ani

Răspuns Câştigător
| xMaka a răspuns:

Buna. eu am 6 papagali. 2 perusi, 2 ninfe si 2 zebre australiene, dar nu ma deranjeaza, canta dimineata cand aprind lumina in cameri,
nu sunt pretentiosi la mancare,
si nu trebuie tinuti nici la frig dar nici la cald ( app daca iti iei, vara sa le pui in ceva apa in cusca, ca iei intra sa se balaceasca)

iar in cazul unei plecari nu te uita, stie mereu care e stapanul lui laughing app zebrele australiene sunt mai frumosi decat perusii si canta foarte frumos :X
pa pa

2 răspunsuri:
| Razvy_5435 explică:

Multumesc mult.raspunsurile tale ma vor ajuta

| Razvy_5435 explică:

Daca se poate as dori si eu maii multe raspunsuri