| Blackyjack a întrebat:

Dresaj canin. Caut dresor de căini în Iaşi. NU veniţi cu comentarii gen : "Caută pe mercador." sau " Văru te rezolvă!" Caut oferte serioase. Căinele este de talie mare, rasa Ciobănesc German, preferabil un instructor care să se deplaseze. Nu trebuie voi să fiţi, am pus anunţul aici din caz că cunoaşteţi pe cineva. aş dori să primesc link-uri. Dau fundă şi alte avantaje.

Răspuns Câştigător
| Ana90088 a răspuns:

Uite aici ceva http://www.mihaelaanghel.com/......aini-iasi/
sau mai poti cauta Scoala de Dresaj Canin Marcel Trif Iasi
este pe Facebook.

| Blackyjack explică (pentru Ana90088):

Doresc doar dresor. Nu si pensiune, nu ma pot despartii de cainele meu, la pensiune trebuie lasat maxim 2 -3 luni si am auzit ca folosesc electrosocuri. cred ca voi cumpara un ziar. Iti dau fundita, insa NU te sfii sa imi postezi un link cu un INSTRUCTOR de caini din Iasi daca gasesti, cauta pentru mine, te rog!

| Ana90088 a răspuns (pentru Blackyjack):

Multumesc pentru fundita... eu personal nu cunosc nici un dresor dar o sa ma interesez si daca o sa aflu de la cineva niste recomandari bune voi reveni cu un raspuns

17 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ciobanescul german nu e caine de talie mare, e medie happy. daca vrei un dresor bun cauta pe AChR (asociatia chinologica romana). acolo te duci la sectiunea dresori si cauti unul de la tine din oras. acolo au si numar de telefon (unii) sau dai de ei prin intermediul asociatiei. cei de acolo sunt recunoscuti national/international oficial (nu iti iei teapa de la posibili cunoscatori).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce avantaje?

| Blackyjack explică (pentru CristiDinBucuresti):

Iti spun dupa ce ma ajuti.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Blackyjack):

Păi văd că deja ai fost ajutată

| Blackyjack explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am gasit inca instructor. Nu ai vazut ce i-am scris lui Ana90088 :
''... NU te sfii sa imi postezi un link cu un INSTRUCTOR de caini din Iasi daca gasesti, cauta pentru mine, te rog! ''. Eu caut un instructor care sa se deplaseze, sa faca sedinte sambata si duminica impreuna cu MINE si cainele meu. Am auzit ca daca sunt alaturi de cainele meu cand il dresez, ba chiar particip la dresajul acestuia, munca va da roade mai bune.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Blackyjack):

Cred, dar nu cunosc niciun dresor de cîini, i mi pare rău că nu te pot ajuta.

| Blackyjack explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu-i nimic. Inca mai caut si eu, instructorii? Se gasesc la greu. Insa eu caut unul bun si ieftin (dar gasesc?) rolling on the floor

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Blackyjack):

Tu ai 13 ani nu?

| Blackyjack explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da. Ma rog, asta nu conteaza am si parinti big grin deci ma ajuta si ei cu dresajul

| ioanax2004 a răspuns:

Poti dresa singur/singura cainele. Cateaua mea (metis de Ciobanesc German) are abia 1 an si stie sa seada se stea culcat stai laba etc. Am dresat-o pe jumatate singura (cu ajutor de la tat si bunicul) si am abia 9 ani.

| Blackyjack explică (pentru ioanax2004):

Sezi, culcat, labuta astea le stie. Cainele meu este incapatanat si nu face alte comenzi. vreau s-o invat la pas, asteapta si restul comenzilor, pe langa asta vreau s-o invat cei mai important pentru a face-o un caine bun.

| ioanax2004 a răspuns (pentru Blackyjack):

Doar nu te enerva, o sa simta asta si o sa fie si mai incapatanat/a. Uite un sfat: daca face bine comanda, ii dai o recompensa, dar nu fii prea generoasa, daca nu face bine, lovestel, nu cat sa il doara ci cat sa simta ca a grasit. Iti urez bafta!

| Blackyjack explică:

Eu una l-am gasit pe acesta, ce ziceti e bun? Nu e prea cunoscut pe piata, insa cine stie poate face treaba buna. http://www.dresajiasi.ro/contact.html

| teiubesccata a răspuns:

Si intrebarea care este?

| Blackyjack explică (pentru teiubesccata):

Ştiţi vreun dresor de căini în Iaşi? Mulţumesc big grin