| catalin1948 a întrebat:

Este adevarat ca la varsta de 8-9 ani trebuie sa etanausiezi rottweiler-ul? pun aceasta intrebare in special celor care detin aceasta rasa

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

@Experta_in_Frumusete, poate esti tu o experte in frumusete, dar o experta in caini NU ESTI. De cand se cresc rase care au nevoie de eutanasiere? Informeazate inainte sa dai un raspuns aiurea.

| LoveForShania a răspuns:

Am un rottweiler, are 10 luni!
Nu trebuie sa il eutanasiezi!
Tequila- te corectez! Pitbull-ul si dobermanul au nevoie de eutanasiere! Altfel ramai tu draq prin spital cu piciorul sau cu mana rupta! Ca turbeaza (mai ales pitbulli, aia fac crize si te baga cu fracturi prin spital ma!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i adevarat! presupun ca ai pus intrebarea asta ca urmare a unei afirmatii/parere/ pe care ai auzit-o de la altcineva; poate ne spui care a fost motivatia privind eutanasierea in functie de varsta animalului...

| Miruuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Din cate imi aduc aminte, o ruda care e veterinar mi-a spus ca. unor rase le creste creierul mai mare decat cutia craniana si de aceea bietii catelusi sunt apasati pe nervii cerebelului si de aceea au un comportament mai ...ciudathappysper ca mi-am adus aminte corect...happy