| micuta99 a întrebat:

Este adevarata povestioara pe care o spun oamenii, inspecial cei batrani, ca daca te uiti la iepurasi ataunci cand sunt foarte mici, mama lor ii mananca?

Răspuns Câştigător
| PetreConstanta a răspuns:

Nu este adevarat daca mama face asta adica iepuroaica inseamna ca este tampita

11 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu cred așa ceva!

| PetreConstanta a răspuns:

Nu este adevarat ii mananca daca este tampita Mai bine o bagi pe ea la cuptor daca face asa ceva

| PetreConstanta a răspuns:

Multumesc sa vezi tu ce buna este la gust Te pup

| Florinaaaaaaaa a răspuns:

Eh...este doar o superstitie! cum sa isi manance puii? este ca si cum ai zice ca daca vezi o pisica neagra ai ghinion sau daca te mananca palma stanga primesti bani si daca te mananca palma dreapta trebuie sa dai bani! SUPERSTITII! este ca si cum ai zice ca tatal tau s-a uitat la tine cand erai mica mica si mama ta te-a mancat! fundita?

| Reinkaos a răspuns:

Mituri...

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Este adevarat, dar te poti uita la ei faza este ca nu trebuie sa te joci cu ei, sa pui mana pe ei, sa ii iei de langa mama lor si apoi sa-i pui la loc. Atunci mama lor va crede ca sunt in pericol si`i va omari Daca nu crezi...incearca da o sa`mi fie mila de bietii iepurasi

| Andr7687 a răspuns:

Si eu am auzit despre vorba asta. E o vorba ff veche din batrani. Eu 50% cred desi nu sunt o persoana supersticioasa

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Tampenii...

| AnneBre a răspuns:

De fapt asa zisa povestioara e ca daca ii iei in mana sau te joci cu ei in omoarabig grin

| Smiiilee a răspuns:

NU...nu am auzit

eu auzisem ca daca ii iei in mana, atunci ii manancathinking

| elenaai a răspuns:

Nu este adevarat. Iepuroaica isi mananca pui doar daca acestia sunt foarte mici si i-ai luat in mana, eventual ii scoti din cusca si ii pui la loc. Dar daca te uiti la ei crede-ma nu se inampla nimic.