| DBlack a întrebat:

Este bun un amstaff pentru apartament? 2 camere. nu face ravagii?hee hee

Răspuns Câştigător
| PTMLucian a răspuns:

Ok sa incepem cu inceputul. Cel mai important este sa ii arati de mic cine este seful, adica daca devine agresiv sau pur si simplu sare pe tine la masa sau orice al lucru care te deranjeaza, eu il atentionez cu o usoara lovitura de palma peste bot spunandu-i ca nu e voie, este cea mai buna solutitie sa te stie de frica, altfel pe viitor din joaca te poate musca dstul de grav. Faza cu atacul la comanda este o prostie, cainii pitbull sau amstaff sun foarte protectori cu stapanii lor, nu este nevoie sa il inveti sa atace la comanda, prin natura lor acesti caini vor ataca alti oameni sau caini care cred ca pot face rau stapanului.

7 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Il poti tine in apartament dar trebuie sa il plimbi mult sau sa il alergi sa isi consume energia. Daca nu ai timp sa il plimbi il poti pune pe banda de alergat.

| Hirako a răspuns:

In apartament poti tine doar caini mici, de preferat caine de buzunar, sau husky.Husky sunt destepti ^-^
Decat AmStaff, mai bine AmSword sau AmBow thinking

| amdr001 a răspuns:

Am pe cineva care avea amstaff si era ffff cuminte in casa, cu conditia de a-l scoate destul de des afara, deci trebuie pe cineva care sa fie dispus sa aiba grija de el cum trebuie. si chiar nu a distrus nimic in casa, a fost educat bine de micutwinking

| PTMLucian a răspuns:

Daca il iei de pui il poti invata ce i se permite si ce nu, asa ca da este bun si nu face ravagii decat daca ii permiti

| DBlack explică (pentru PTMLucian):

Dupa nume, cred ca stii cate ceva despre pittbuli si amstaff, un simplu sfat, cum este cel mai bine sa dresezi un amstaff de mic? as vrea sa-mi iau unul, am citit pe net, una alta, dar fiecare cu modalitatile lui, tu cum ti-ai dresat, sau dresa un pitbull sau amstaff sa nu fie rau, sa fie bland, dar cand ii spui "ia-l" sa reactioneze asa cum te astepti..adica sa rupa happy adica sa fie rau numai cand ii comanzi tu, nu cand i se scoala lui

| T7uk a răspuns (pentru PTMLucian):

Cainele nu trebuie sa te stie de frica ca altfel te poate ataca. Cred ca ce vroiai sa zici era sa te recunoasca ca lider de haita.

| PTMLucian a răspuns (pentru DBlack):

Ok sa incepem cu inceputul. Cel mai important este sa ii arati de mic cine este seful, adica daca devine agresiv sau pur si simplu sare pe tine la masa sau orice al lucru care te deranjeaza, eu il atentionez cu o usoara lovitura de palma peste bot spunandu-i ca nu e voie, este cea mai buna solutitie sa te stie de frica, altfel pe viitor din joaca te poate musca dstul de grav. Faza cu atacul la comanda este o prostie, cainii pitbull sau amstaff sun foarte protectori cu stapanii lor, nu este nevoie sa il inveti sa atace la comanda, prin natura lor acesti caini vor ataca alti oameni sau caini care cred ca pot face rau stapanului.

| Devolish a răspuns:

Eu am avut pitbull si ceea ce a spus pitbullLucian, este corect. Un caine face doar ce ii este permis! Insa ai nevoie de foarte mult timp liber pentru a te ocupa de el. Eu, vara, stateam si 6-8 ore pe zi cu el afara! Dar merita! Cand vezi in ochii lui afectiunea si simti devotamentul......succes!