| lovem3 a întrebat:

Este ceva in neregula cu pisica mea? pana acum nu avea nimic azi i-am cumparat o zgarda antipurici si de vreo ora asa pupila stanga e mica (nu se mai mareste ) iar cea dreapta se mareste ce ar putea sa aiba?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Indică o afecțiune neurologică, ceva s-a întâmplat cu nervul optic. Mergi la medicul veterinar cu pisicuța.
Pa, pa.

| SnowBella a răspuns:

Nu are legatura cu pupilele ei. Oricum, iti recomand sa nu mai folosesti zgarda anti`purici pentru pisici. In primul rand, nu le place, le creeaza o stare de discomfort, si este destul de periculos, ca sa zic asa, mai ales daca pisica ta iasa si pe afara. Zgarda se poate agata (intr-un gard, de exemplu) si daca nu are un sistem de prindere special pentru pisici (usor de desfacut), pisica se poate sufoca... Pentru purici, cel mai eficient tratament este cu "Frontline". L`ai aplicat odata si nu mai ai treaba cu puricii pentru o lunga perioada de timp. Multa bafta!

| nikol a răspuns:

Scoate-i zgarda poate o avea ceva de la ea.

| alex97ro a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu zgarda, totusi ar trebui sa o duci la un veterinar, Ceao