| anonim_4396 a întrebat:

Este cineva pasionat de pasari rapitoare? Care sa stie sa le tina si sa le dreseze?

2 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Eu am avut o cioara si o bufnita.Cioara am luat-o de pui de afara dar cand a crescut mai mare i-am dat drumu. dar nu sunt dispus sa mai i-au inca una.
Dar fiind agresive pasarile rapitoare, nu le poti dresa decat daca le ie-i de pui.
Ce pasari ai?

| Jardelin a răspuns (pentru klau95):

Salut! Se pot dresa si pasari de pasaj, insa preferabil e sa ai un imprint. Cu bufnita cum te-ai descurcat? Ce specie era?