| Demeister a întrebat:

Este legal să mergi la pescuit înainte de 18 ani,inclusiv la pescuit de performanță unde foloseşti obiecte precum undițe speciale,GPS,sulițe, cuțite pescăreşti şi macete?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Poti merge la pesecuit daca ai permis de pescuit. La asociatia unde primesti permisul poti afla si cu ce este legal sa pescuiesti si cum.

| Demeister explică (pentru Salontanul):

Dar dacă folosesc obiecte gen cuțite speciale,macete, satâr de carne, topoare de diferite feluri, sabie sau sulițe, atunci trebuie să fiu însoțit de minim un adult?

| Salontanul a răspuns (pentru Demeister):

N-am auzit de asemenea prostii!

| Demeister explică (pentru Salontanul):

Dar nu-mi zice nimic poliția dacă mă vede cu arme albe la mine la pescuit?

| Salontanul a răspuns (pentru Demeister):

Ata timp cat nu le folosesti in public, pe strada, la adunari, etc nu-i bai. Dar aia care fac excursii prin paduri si au la ei cutite, topoare, iatagane, etc?

| Demeister explică (pentru Salontanul):

"Iataganele" astea pentru ce se folosesc?

| Salontanul a răspuns (pentru Demeister):

E! Am zis in gluma. Uite: https://dexonline.ro/definitie/iatagan

| Radu284 a răspuns:

Puscarie scrie pe tine daca pescuiesti inainte de 18 ani.

| Demeister explică (pentru Radu284):

Prostule!
Mai taci odată Radule!

| Radu284 a răspuns (pentru Demeister):

@.@

| alexandrualind a răspuns:

Da.