| Demeister a întrebat:

Dacă am sub 18 ani şi mă duc pe litoral sau la iarbă verde este legal să folosesc obiecte precum cuțite, satâr de măcelar, topoare şi macetă pentru a tăia carnea de grătar?

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai calificare pentru ele, atunci da, in caz contrar nu.

| Demeister explică (pentru Bula):

La ce "calificare" te referi tu?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Bula):

Lasa-l ma ca asta nu are capacitate sa sesizeze gluma sau mistoul. Acusi deschite topic - Ce calificare ii trebuie sa umble prin Piata universitatii cu topoare de gat legal inainte de 18 ani.

| Demeister explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Mă taci mă odată moşule de 52 de ani!
FMM de anchilozat ce eşti!
Marş FMM!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Demeister):

Eu iti promit ca ma retrag cu respect. Vei ramane tot mai singur pana te excluzi din oficiu. Succes! Scuze pentru deranj.

| whatevernvm a răspuns:

Da, normal ca poti, eu merg cu toporul si satarul la plaja in fiecare an, le pun pe sezlong separat si le folosesc daca imi ia cineva locul

| Radu284 a răspuns:

Nu, nu e legal. Doar cu motofierastraul.

| alexandrualind a răspuns:

Cred ca da!

| ExprimareLibera a răspuns:

Halal părinți, halal educație. Nu s-a ocupat nimeni de tine, lipsa de interes.

| Demeister explică:

Ai grijă cum vorbeşti #@$/@!
Eu cred că ai cam mult tupeu pentru cei 52 de ani ai tăi!
Analfabetule!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Demeister):

Tupeul e la tine tinere. Eu spun lucrurilor pe nume si ca ala de cunoate la oameni sau neoameni. Se vede ca am avut dreptate si adevarul deranjeaza. Ceilalti nu fac decat sa te ignore sau sa te ia in varful furtunului. Ti-am spus prieteneste, ai probleme ( de cand am spus ca stai prea mult pe calculator ), nu te-am amenintat, ti-am tras un semnal de alarma. Vezi ca la mititica dorm 3 in pat dar un loc se gaseste daca candidezi asa perseverent.

| Demeister explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

De ce să ajung la închisoare mă?