| Ramona000 a întrebat:

Eu as vrea sa imi iau pesti
dar o prietena a avut pesti si au murit toti intr-o zi erau cu burta in sus si avea si plante temperatura oxigen
voi ce ziceti ca ar trebui la niste pesti ca sa traiasca intr-un acvariu funda la primul raspuns

4 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Cand eram mai mic si eu am avut pesti si au murit in 3 zile si aveau tot ce trebuie... Iar dupa am luat altii si tot asa. nu stiu care e problema...

| pushtius1 a răspuns:

@DeejayAndr3y nu se face chiar cum ai zis tu, toate cele (nisip, pietre) trebuie sa fie atent selectionate, sa nu existe impuritati in ele, sa nu pui din greseala cine stie ce substante, in general ele se cumpara din petshop-uri!
@Andornic_Ramona_1990 referitor la problema ta, este posibil ca apa sa fi avut un PH necorespunzator! Mai este posibil ca daca avea incalzitor, acesta sa se fi defectat si sa fi fiert apa... uite ceva info despre pesti aici http://animaledecompanie.info/......variu.html

| DeejayAndr3y a răspuns:

Depinde, poate erau batrani, bolnavi...
Tu trebuie sa faci asa:
Iei un acvariu, pui nisip in el(nisip fin) cam un 1cm apa si daca se poate niste pietricele mici (dar ai grija sa nu fie chiar mici ca le inc. urca cu mancarea) Cam 3-4 cm pietricica.pui pestii si mancare (depinde mancarea fiecare specie cu mancarea lor poate din cauza asta au murit pestiisori ei)
Sper ca ti-am fost de ajutor.eu am broasca testoasa.smug

| DeejayAndr3y a răspuns:

Funda? Pls.