| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt de acord cu chestia daca faci rau unui animal sa fi pedepsit la inchisoare. Eu zic ca este bine sa fi omorat daca omori un animal. Animalele sunt fiinte vi ca si noi, au un suflet, si nu rezist sa vad un om care goneste un caine sau il bate.Caini vagabonzi ar trebui dusi in centre unde sa poate si saracii de ei sa traiasca fericiti.Eu hranesc si un caine si pasarile salbatice. Deci voi ce ziceti cu privinta la aceasta chestie?

Răspuns Câştigător
| DrugFree a răspuns:

Mai taci, @Ilinica. Cum sa fiu de aocrd sa fie omorat un,, animal "? ( il pun in ghilimele pentru ca si oamenii sunt animale ). Ilinica, nu ma intelege gresit, dar noi de ce sa nu judecam oamenii? Oamenii ar trebui numite javre, potai, pentru ca n-au pic de respect. Toate vietuitoarele sunt mai intelgiente decat noi. Noi, daca nu suntem invatati nu stim sa : mancam, sa vorbim, sa mergem etc. Celelalte vietuiotare se descurca singure. BianaMihaela, cum vrei sa fie oamenii bagati la inchsoare penttru atat? Le-ar trebui o pedeapsa mai crunta. Eu nu sunt de acord sa te duca la inchosoare. O pedeapsa mult mai crunta ar trebui.

8 răspunsuri:
| DrugFree a răspuns:

Mai taci, @Ilinica. Cum sa fiu de aocrd sa fie omorat un,, animal "? ( il pun in ghilimele pentru ca si oamenii sunt animale ). Ilinica, nu ma intelege gresit, dar noi de ce sa nu judecam oamenii? Oamenii ar trebui numite javre, potai, pentru ca n-au pic de respect. Toate vietuitoarele sunt mai intelgiente decat noi. Noi, daca nu suntem invatati nu stim sa : mancam, sa vorbim, sa mergem etc. Celelalte vietuiotare se descurca singure. BianaMihaela, cum vrei sa fie oamenii bagati la inchsoare penttru atat? Le-ar trebui o pedeapsa mai crunta. Eu nu sunt de acord sa te duca la inchosoare. O pedeapsa mult mai crunta ar trebui...
Pa, pa

| Ilinca a răspuns:

Nimeni nu are dreptul sa comdamne un alt om la moarte. Pentru ca nu tu i-ai dat viata si nu ai nici un drept sa il condamni pentru ceea ce face. Exista un Dumnezeu acolo sus care le vede pe toate, doar El poate decide ce face cu viata acelui om.
Sa nu intelegi gresit, nici eu nu sunt de acord cu cei care maltrateaza animalele, insa, cum a spus Iisus intr-un citat din Biblie catre o multime de oameni care condamnau la moarte prin uciderea cu pietre o femeie care a preacurvit :
"...acela care este fara de pacat, sa arunce primul cu piatra".
Mai gandeste-te inainte sa judeci oamenii. Poate ca nu au nevoie sa fie judecati de noi, cred ca are cine...

| Ilinca a răspuns:

Nu am spus ca nu sunt de acord cu pedeapsa cu inchisoarea. Am spus clar ca nu sunt de acord sa condamni un om la moarte. Este cu totul altcevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ati dat asa niste raspunsuri frumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dar daca ai facut rau unui animal trebuie sa ai o pedeapsa. Sa sti ca AudImagini si iuliacorina10 au dat niste raspunsuri foarte gandite si bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dat un raspuns foarte bun rdu29VreaCategoriaCuDeseneAnimate!

| AudImagini a răspuns:

Fii sigură că o să primeşti şi nişte răspunsuri nu tocmai drăguţe.
Mulţi vor zice că nu ai dreptate.
Dar eu cred că ai! Ţin cu tine.
Nu suport să văd animale în suferinţă.
Dacă aş putea face ceva pentru ele... aş face tot
Când o să fiu mare aş vrea să fac un adăpost pentru animale.
Şi mi-aş dori ca oamenii să fie mai miloşi... dar pe zi ce trece observ că e din ce în ce mai rău...

| XastamikaX a răspuns:

Intradevar toate animalele au drepturi ca noi oameni, dar din pacate lumea(mai ales aici in Romania) nu baga in seama aspecte ca acestea.Este trist sa vezi atatia caini (si alte animale) in conditile pe care le au pe strazi...lumea e prea rea si nepasatoare incat nu numai ca nu ii ajuta cu hrana si adapost dar ii si mai bat. Dupa mine ar trebui sa primeasca o amenda pentru ca e ca si cum ai face rau unui om, dar nu multora le pasa.