| anonim_4396 a întrebat:

Exista suplimente alimentare pentru pisici care sa le ajute sa nu le mai cada parul?

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

O prietena de-a mea ii da galbenus crud (NUMAI GALBENUS) ca supliment alimentar o data... ca si tratament pentru caderea parului! Totusi cum a zis si Allynuca mai bine consulti un veterinar!

6 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Allynuca a raspuns foarte bine. Apeleaza la o farmacie specializata. De obicei cei care vand au si ei animale si sunt in masura sa-ti ofere. De asemenea pot eventual sa-ti recomande un veterinar... daca e nevoie. Pe net sunt multe produse la care li se face reclama, care sustin ca sunt foarte bune in acest caz... dar pana nu ai o recomandare, parca nu stii... sigur.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Mda veterinarul iti va da eventual un sampon sau niste pastilute micute verzi ...va trebui sa rupi fiecare pastila pe jumate si sai dai dimineata la pranz si seara...am avut si eu pisicuta si mie asta mi-a dathappyhappyhappy

| Elly4all a răspuns:

Pai exista perii speciale care cand o perii se poate si relaxa dar scapi si de parul in pus, mai mult nu poti face este in perioada(sezonul) de naparlire.

| lost.in.rain a răspuns:

Da. Apeleaza la o farmacie veterinara, caci se tine cont de varsta si greutatea pisicii, ski vei fi indrumata de un specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi aici http://www.petmag.ro/produs-1246.html, dar cel mai important este sa-i schimbi hrana cu una pentru piele sensibila si rezultatele se vor vedea in timp. Sa stii ca este normal ca in aceasta perioada sa inceapa naparlirea.

| xioliolioloix a răspuns:

Da