| lobont98 a întrebat:

Fac sala si as vrea sa stiu daca presa la picioare opreste din crestere?

Răspuns Câştigător
| Kyrie a răspuns:

Eu fac genoflexiuni cu 150 kg si mai cresc..., tin spatele drept, nu am problemewinking

Daca executi corect miscarea cresti...
Dar stai si atarnat de bara intre 30s si 1 minut de vreo 2-3 ori..., bafta

4 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

NU! umerii, facuti in picioare cu haltera, cu ridicari deasupra capului reduc cresterea

| Shatteredx a răspuns:

Am facut presa prima oara la 15 ani si aveam 170 pe atunci. Acum la 20+ de ani, timp in care am facut presa saptamana de saptamana am 186-187.
Depinde de persoana.

| QiCKaaTc a răspuns:

Daca faci flotari sau daca "tragi de fiare" iti intaresti oasele, deci...

| lobont98 explică:

Multumesc de raspunsuri! Eu am 13 ani si 9 luni 1, 61m.Am sa tin cont de atarnatul la bara.