| DorDeL a întrebat:

Sala de forta, la o varsta frageda 14-18 ani poate opri din inaltime?(fara sa pui pe spate ca atunci stiu ca opreste ) ma refer la presa, brate, spalier, piept.etc

3 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Incearca doar bicicleta dinaia pentru alergat.si multe abdomene.si miscari din solduri altfel vei fi mic si muschiulos ca un baton de ciocolatalaughing
big grin
Funda?

| andrei a răspuns:

Da! Oasele se intaresc mai repede si se opreste cresterea!

| just4fun_8801 a răspuns:

Nu, nu afecteaza in nici un fel cresterea in inaltime, indiferent de exercitiu facut, indiferent de grupa musculara lucrata, indiferent de greutate etc. Ca raspuns la efort corpul produce mai mult hGH, deci cresterea in inaltime nu este afectata in nici un fel. Pies. de unde ai auzit minunatia ca daca faci exercitii pentru spate e oprita cresterea in inaltime?:-o