| Alinush16 a întrebat:

Daca fac sala la 1.70 inaltime si 16 ani mai cresc sau ma opreste din crestere?

7 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Depinde e exercitii faci.
Daca faci exercitii cardio sau alte exercitii usoare, nu are nimic
Daca in schimb faci exercitii care iti solicita la maxim coloane vertebrala, te vei opri din crescut.

Numai bine

| Zenit313 a răspuns:

Daca faci multe exercitii care iti solicita coloana vertebrala sau articulatiile, te opreste din crestere.

| Ramona000 a răspuns:

Pana la 18 da

| Iulian922 a răspuns:

Te creste, dar nu exagera nu cresterea inaltimii.

| XYZsnick a răspuns:

Te dezvolti mai repede la sala

| Octa00 a răspuns:

Depinde de exercitii.Nu face exercitii foarte grele pentru coloana ta vertebrala.

| theo96 a răspuns:

Atata timp cat nu faci exercitii cu greutati mari(70+kg)care sa iti solicite coloana vertebrala, exercitiile efectuate la sala nu iti vor afecta cresterea.