| anonim_4396 a întrebat:

FOARTE GRAV SI URGENT! ajutati-ma! va rog din tot sufletul! catelusul meu, iubirea vietii mele este bolnav!

nu stiu ce are! pur si simplu, de azi dimineata se simte foarte rau. in primul rand a slabit foarte brusc si are pielea vanata si ochii rosi si botul rece. ina al doilea rand este foarte molesit, adica abia sta pe picioare si suspina sau geme, ca sa zic asa.nu mananca absolut deloc deloc deloc! nimic! i-am dat lapte poate are viermi dar nu vrea sa bea. pur si simplu caand i-am pus mancare sau lapte la bot, a intors capul. are o stare foarte proasta! are si paduchi dar asta chiar nu pot sa mi-o explic! i-am cumparat solutie neostomosan care e foarte buna( stiu pentru ca am mai folosit si pe alt catel) si i-am cumparat zgarda antipurici care ar fi trebuit sa tina cel putin 2 luni si abia daca a trecut jumatate de luna! in fine, puricii si paduchii sunt alt subiect. ce ma intereseaza pe mine este starea lui actuala. stie cineva ce ar putea fi! # as muri daca i s-ar intampla ceva! mersi pentru ajutor! pa! sad

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca il iubeai asa mult il duceai de mult la veterinar... La noi in oras, exista clinica veterinara non stop. Pana luni s-ar putea sa nu mai supravietuiasca si va fi vina ta pentru ca esti lenes sau zgarcit si nu ai fost in stare sa faci ceea ce trebuie.
O sa zici ca sunt rea si insensibil dar eu nu inteleg cum vine asta "imi iubesc catelul, e bolnav dar nu il duc la veterinar".

| EchoDemon a răspuns:

Du-l urgent la veterinar

| AnutzaBM a răspuns:

Nu mai sta pe ganduri si du' catelul la veterinar este cea mai buna solutie pe care o poti lua, acolo vei primi cele mai bune indrumari si sfaturi. Multa sanatate la catelus.

| Gatsby a răspuns (pentru AnutzaBM):

Chestia e ca e deja tarziu si veterinarul nu este prea disponibil. adica as vrea sa fac ceva pentru catel sa se simta mai bine, pana merg la veterinar, adica maine sau luni

| AnutzaBM a răspuns (pentru Gatsby):

Da acum este tarziu, dar catelul tau nu are starea asta doar de 24 de ore, banuiesc ca a trecut cateva zile de cand nu e in apele lui, nu trebuia sa astepti atat de mult ca sa iei masuri...chiar nu stiu ce ai putea face ca sa se simta mai bine catelu.

| Gatsby a răspuns (pentru AnutzaBM):

O sa vad cum se mai prezinta, deocamdata il incalzim cum putem pentru ca a zis mama ca poate era infrigurat de la ploaie

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Gatsby):

Majoritatea cabinetelor veterinare sunt deschise si in weekend, macar pana la ora 12.00, du-l la medic daca chiar iti pasa de el.