| Alexkingdrift a întrebat:

Miam cumparat un caine este de rasa bichon havangez.Cand pun mana pe el, dupa 5-10 minute incepe sa ma manance fata rau.ca pe mina mi-a aparut cateva puncte rosi. Oricum cainele este spalat are zgarda antipurici tot ce ii trebuie. Ce trebuie sa fac in cazul asta. Funda

9 răspunsuri:
| cotcodac4 a răspuns:

Banuesc ca esti elergica la un lucru pe care rasa de caine il ai sau alceva. bunica mea nu putea pune mana pe rosii din cauza ca incepea sa o manance mana si aparea o eczema

| BiancaDenisa a răspuns:

Daca are si zgarda antipurici si este si spalat inseamna ca tu ai ceva.Sar putea sa ai alergie la caini.Mai ales daca ti-au aparut si bubite pe piele sigur e asta.Ai putea merge la doctorul de familie care te poate consulta si se va uita si la acele puncte rosii.Dar nu lasa aceasta alergie...in timp poate avea forme mai urate

| Anna1999 a răspuns:

Buna! Bichonii nu provoaca alergii...am si eu si am citit undeva ca nu sunt animale care provoaca alergie. poate a luat ceva de afara pe blanita. Funda?

| LoLiTaBella a răspuns (pentru Anna1999):

Pe asta s-o crezi tu.Sunt curioasa unde ai citit tampenia asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic.se pare ca esti alergic la parul de ciine, poate si pisica.Cheama veterinarul si fa deparazitare interna si externa ciinelui.Numai bine.

| LoLiTaBella a răspuns:

Cel mai probabil ai facut alergie la caine.Ia Claritine ca sa-ti treaca si evita sa mai stai cu cainele

| Claudela a răspuns:

Poate esti alergicthinking
banuiesc ca il ti in casa si in acest caz trebuie sa imi toate vaccinurile periodice...

| trasnet a răspuns:

Ai alergie la caini

am si eu o prietena care are aceeasi problema

trebuie sa iei un medicament antialergic si sa stai cat mai departe de caini

| Anamaria150 a răspuns:

S'ar putea sa ai tu o alergie.Ori la blana ori la el la cainele respectiv. Uita-te putin pe burta si la urechi deasupra si inauntru si vezi daca are niste pete rozalii. si sa-mi spui ce ai vazut! funda?