| anonim_4396 a întrebat:

FOARTE GRAV SI URGENT! ajutati-ma! va rog din tot sufletul! catelusul meu, iubirea vietii mele este bolnav!
nu stiu ce are! pur si simplu, de azi dimineata se simte foarte rau. in primul rand a slabit foarte brusc si are pielea vanata si ochii rosi si botul rece. ina al doilea rand este foarte molesit, adica abia sta pe picioare si suspina sau geme, ca sa zic asa.nu mananca absolut deloc deloc deloc! nimic! i-am dat lapte poate are viermi dar nu vrea sa bea. pur si simplu caand i-am pus mancare sau lapte la bot, a intors capul. are o stare foarte proasta! are si paduchi dar asta chiar nu pot sa mi-o explic! i-am cumparat solutie neostomosan care e foarte buna( stiu pentru ca am mai folosit si pe alt catel) si i-am cumparat zgarda antipurici care ar fi trebuit sa tina cel putin 2 luni si abia daca a trecut jumatate de luna! in fine, puricii si paduchii sunt alt subiect. ce ma intereseaza pe mine este starea lui actuala. stie cineva ce ar putea fi! # as muri daca i s-ar intampla ceva! mersi pentru ajutor! pa! sad

Răspuns Câştigător
| 1041 a răspuns:

Probabil ca a racit, din cauza acestei vremi. Si mie mi s-a intamplat la fel cand aveam un catelus. Cel mai bine ar fi sa-l (sa o, daca e fata) imbraci si sa-i tii de cald, sa faci mai cald in casa, adica. Incearca sa-i dai cu seringa (sau cu lingurita) sa manance lapte si alte lichide, ca atunci cand era pui. Daca starea li nu se imbunatateste (sau daca se agraveaza), du-l la veterniar. Daca iti e frica ca va pati ceva, du-l chiar acum la veterinar. Multa sanatate catelusului tau si insanatosire grabnica! Pupici, LittleGorjuss

| Gatsby a răspuns (pentru 1041):

Da, mersi mult de tot! chiar asa si este! a racit! am observat asta pentru ca stranuta si tremura. sa stii ca am facut fix tot ce ai zis tu si se recupereaza. de-acum inainte mm-am invatat minte si o sa il aduc in ccasa cand ploua sau nige sau e frig. multumesc pentru ajutor!

2 răspunsuri:
| GioglovanA a răspuns:

Du-l la veterinar! Ce mai stai?