| AlexAndrei96 a întrebat:

Funda. Salut TPU. Am un aparat foto Nikon, de 12 MegaPixeli, si este pe baterii. Daca ii bag alte baterii in afara de Duracel ma tine maxim 10 secunde. Cum as putea sa-l trec pe un incarcator? Am si cablu de date la el.

Răspuns Câştigător
| rDeea a răspuns:

Foloseşte acumulatori.winking
Bateriile în general te ţin mai puţin. Fundă?

4 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Ia-ti o pereche de acumulatori de la Duracel, spre exemplu. Cand ai luat aparatul foto, nu ti-a dat si o chestie unde sa ii incarci? Daca nu, gasesti si in magazine, aproape in toate. Numai bine!

| Aasdfghj a răspuns:

Foloseste acumulatori nu baterii!

| viotedy a răspuns:

Cumpara baterii reincarcabile+incarcator, de la altex-de exemplu.