| Pauliici a întrebat:

Funda! Urgent!
TPU, am un catel de 6 luni (pechinez). Azi alerga prin curte dupa o minge si dintr-o data a inceput sa "planga" big grin in felul lui sadcum fac cainii. stiti voi laughing
Se invartea in cerc si schelaluia big grin si am vazut ca e lovit la o labuta dreapta,cea din fata. L`am verificat si nu am gasit nimic (ma gandeam ca s`o fi intepat cu vreun ghimpe,ceva). I`am facut "masaj " :d si nu voia sa ma lase sa ma ating de labuta sad.
Nu am observat nici o diferenta intre dreapta si stanga, dar se vede ca il doare :-

9 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Nu-ti fa griji! Daca nu plange, inseamna ca e o simpla lovitura. Si eu am un pechinez (ma rog, acum e mare), si asa facea si el cand era mic. Tu doar verifica daca merge drept si nu cumva sa aiba ceva infipt in pernutele de la acea labuta. In rest, lasa-l ca se vindeca.

| BroascaCuElice a răspuns:

Păi du-te cu el la un veterinar el o să știe ce are pentru că e specialist

| Oana92 a răspuns:

Si eu am un pechinez:d probabil are ceva la labuta, dar sa stii ca ei exagereaza cu plansul, sunt fitosi si fac multa galagie pentru nimic.
Mergi cu el maine la veterinar, dar cel mai probabil a fost doar o durere de moment. Ai grija sa nu faca otita, ca e o boala frecventa la ei si fereste-l de cainii lupi ca nu se suporta. Sa imi spui si mie cum se mai simte. Bafta!

| Pauliici explică (pentru Oana92):

Acum e bine. M`am ingrijorat degaba. happy A plans un pic atunci dar a doua zi nu-l mai durea nimic.merge drept, e bine, nu mai are nimicwinking

| Oana92 a răspuns (pentru Pauliici):

Ehh...ti-am zis eu ca e numa gura de ei! sunt figuranti, dar sunt asa de dulci!:*

| Pauliici explică (pentru Oana92):

Aici ai dreptate puppy dog eyes love struck!

| Pauliici explică (pentru Oana92):

Aa,si sa stii ca am ceva asemanator cu un caine lup, un amstaf, si se inteleg perfect! laughing

| ツDiana a răspuns:

sad Eu zic daca nu ii trece durerea intr-o zi- doua, sa-l duci la un doctor veterinar. daca ii grav probabil iti v-a recomanda o crema, ceva..Bafta!

Răspuns utilizator avertizat