| SammiSchüler a întrebat:

Heei! Stiu ca nu este categoria potrivita, dar am observat ca este cea mai frecventata, asa ca va rog sa nu va suparati big grin. Am un hamster pitic. l-am cumparat pe 20 octombrie si pe atunci era doar un pui. Cred ca avea cateva zile.Deci sa zicem ca are 10 luni (stiu ca hamsterii pitici nu traiesc prea mult). Azi de dimineata am observat ca se misca ciudat. I-am verificat labuta din dreapta din fata si era ok. Nu era rupta sau altceva. Dar el tot merge cu capul plecat spre partea dreapta. Urechea dreapta e foarte putin pleostita. Ma gandeam ca s-a lovit cumva dar nu cred ca are cum (cusca lui are 3 etaje si nu prea cred ca a cazut dupa un etaj in cap). Oricum marti merg cu el la veterinar dar poate stie cineva ce ar putea avea si nu voi mai fi nevoita sa merg la control :'(

3 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Buna ai grina de el am si eu un hamster pitic un baetel sa til prezint in cheaa Biluta amuzant nue dar e ca o bila bomba! asa sa trecem peste prezentare!

daca e pui inseamna ca e fragil a racit ii pui mai mult rumegus dar mai sigur mergi le un veterniar posibil c ala tras curentul tinel undeva unde sa nul traga curentul sad sau poate s-a lovit happy
mai bine aigurate dul la un control ca sa fi mai sigura pe tine mult noroc si sper sati traiasca hamsterul happy

| Samarra a răspuns (pentru Axys):

La 10 luni nu mai e pui.

| SammiSchüler explică (pentru Axys):

Am fost cu el azi la veterinar si cand i-a pus mana pe obraji; acolo unde stocheaza ei mancare se simtea de parca ar avea niste margele si asta continua pana jos. i-a facut 2 injectii si vad ca acum e mai activ :/ merg si maine cu el la consult. mie imi era sa nu aibe cancer sau asa ceva (cusca pe care o are a apartinut unui soricel care a avut cancer; am curatat-o cat am putut de bine; nu cred ca e vreo problema)