| GuitarListen a întrebat:

Funda! Vreau sa adopt o pisica din carrefour. Ati avut o pisica de acolo?
Daca da spuneti-mi parerea despre ea (cum sa comportat etc.).
Si va rog sa imi spuneti de ce ai nevoie ca sa intreti o pisica.
PS:Stau la bloc.

Răspuns Câştigător
| Kennysa a răspuns:

O pisica se comporta asa cum o inveti, daca o inveti sa fie agresiva asa va fi, cand sunt mici sunt foarte jucause si au niste ghiare...trebuie la joaca asta a iei sa ii pui niste limite, ai nevoie de hrana apa, produse speciale pentru ai ingriji blana si niste jucarii...

4 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Deci, ca regula de fier, care sa nu fie niciodata incalcata, sa nu "adopti"- in traducere libera- sa nu cumperi niciodata animale din supermarket.
practica de genul asta incurajeaza comertul abuziv cu animale si tratarea animalelor ca obiecte. pisica trebuie sa o iei de la mama ei, de la o persoana care nu face comert (cu exceptia cazurilor in care vrei o campioana pentru concursuri de frumusete si merita sa platesti pentru parinti celebri).

| Luci2000 a răspuns (pentru thealchemist):

Ai dreptate...Dar o pisica este recomandat sa fie "cumparata" de la un petshop, ceva de genul! O pisica cumparata dn supermarket poate sa nu fie domesticita, cu purici, cu boli si alte chesti!

| GuitarListen explică:

Pai nu este din carrefour (debea acum am aflat). Este dintr-un magazin de animale care este pe carrefour. Si pisicile alea sunt duse acolo de catre niste stapani care nu pot sa aiba grija de ele.Mulltumesc.

| BilaBong2 a răspuns:

De unde atatea pisici domne ale naibi ia-ti ceva de haleala si lasa felinele asa te sfatuiesc euhappy