| ..pYtBulL.. a întrebat:

Imi recomandati sa adopt o pisica avand in vedere ca stau la bloc? Argumentatihappy

Răspuns Câştigător
| protos87 a răspuns:

Da. pentru ca este relativ usor de ingrijit.
1. Nu trebuie sa o scoti afara, isi face nevoile la litiera.
2. Poate sta singura si o perioada mai indelungata.
3. Felinele sunt de regula f jucause, daca le oferi stimulatie senzoriala, gen gemotoc legat cu ata
4. Sunt linistite si nu fac mult zgomot.

6 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Absolut, nu vei regreta, ii iei un patut, ceva jucarii si o litiera, o inveti sa isi faca nevoile numai in litiera si gata. nu-i mare filozofie, nu o lasa afara ca risti sa plece si nu se mai intoarce. bafta.

| Digital112 a răspuns:

Nu ca lasa par pe canapea so se caca pe masa sau pe sub pat (si goneste si sobolani laughing )

| IamIce a răspuns:

Pai dao o sap 2 la dresat
Ca sa nu-ti faca probleme cu "rahatul" sau cu mancatul din oale...

| Rox348 a răspuns:

Da pentru pisica e un animal mai usor de intretinut ca, cainele si e sim patica, dar ai grija unde isi face nevoile ar trebui sa o invvetzi sa favca intr-o cutiutza. oricum ti-o recumand plus ca un animal de companie iti mai ridica moralul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey!happy
Iti spun raspunsul meu sincerbatting eyelashes
La inceput, daca iti vei adopta o pisica, o sa ai drag de ea, o vei ingriji, te vei juca cu ea, etc.
Iar dupa o perioada de timp... Te vei plictisii de ea.
Si dupa accea nu vei mai avea chef de ea.
Plus ca stai si la bloc, si este greu sa ai grija de ea deoarece trebuie sa ii creezi si un spatiu unde sa doarma sa manance si altele.Si ii este greu pana se obisnuieste
Eu consider ca NU este o ideea prea buna sa adopti o pisica.

| LostDream a răspuns:

De ce nu. Adica foarte multa lume care sta la bloc are. Daca ai grija de ea, mi se pare okhappy