| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! :X:X:X Buna! ieri am gasit un pui de caprioara si nu stiu cu ce sa -l hranesc.va rog sa ma ajutati...

Răspuns Câştigător
| Miru_5213 a răspuns:

Pai depinde cate luni are, in primele 3 luni cu lapte si apoi combini,trifoi, legume, mere cuburi de sare... sper ca am fost de ajutor!

5 răspunsuri:
| VladConstantin20 a răspuns:

Căprioarele nu sunt foarte pretenţioase în privinţa hranei, preferând vegetalele bogate în apă datorită expunerii îndelungate la radiaţiile solare pe parcursul zilei.

| Deea a răspuns:

Nu il hrani tu singura...mergi cu el la gradina zoologica poate a scapat de acolo. Poate o fi si bolnav si daca ii dai mancare nu stii cum se poate comporta. Mergi urgent cu el la zoo, iar daca nu gasesti pe nimeni pe acolo mergi la un veterinar si intreaba ce sa faci, ca nu poti sa ii cresti tu in casa.

| Andruşcă a răspuns:

Da` n-oi vrea acum sa cresti caprioara in casa straight face?
Caprioara e rumegatoare...Mancanca iarba.Ia din fata casei niste iarba si da-i. Poti incerca si cu alte chestii vegetale.

| seby005 a răspuns:

Sal da-i lapte cu biberonul pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dul la zoo
daca ai minte in cap
daca nu ai chinuiete si omoaral acasa

scuze ca sunt radical dar chiar nu pricep ce e de facut cand gasesti asa ceva?