| AndreiAnde a întrebat:

Hamsterita mea a fatat 4 pui si puii au acum cam 9-10 zile si nu prea stiu cu ce sa ii hranesc cand o sa inceapa sa manance si cum sa le dau mancarea, asa ca as vrea sa imi spuna cineva cu experienta... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna!
La hamsteri este diferit, nu este ca la caini, ei o sa manance ce mananca si hamsterii adulti.
Necesarul sau alimentar va include proteine suplimentare, precum cele din oul fiert, soia, painea inmuiata in lapte cu continut redus de grasimi sau terciul de ovaz. Va aprecia legumele si semintele de floarea soarelui.
Nu trebuie sa ii atingi, astfel femela ii va respinge!
Bafta!

| AndreiAnde explică (pentru DenissaRoxana):

Deci sa pun in continuare mancare obisnuita si ei se vor servi cand o sa aiba nevoie?

| DenissaRoxana a răspuns (pentru AndreiAnde):

Da!
La 4 saptamani este momentul sa separi puii de mama si femelele de masculi. Tine hamsterii timp de vreo 2-3 saptamani in grupuri separate pe sexe, inainte sa ii vinzi sau sa-i dai.

| AndreiAnde explică (pentru DenissaRoxana):

Ok,multumesc.