| VlaxDDDDDD a întrebat:

Hamsterul meu sta cu ochii inchisi ca si cum ar dormi si tremura...DAR NU SE TREZESTE l-am atins l-am impins si nimic, merge si in somn...moare sau ce se intampla, am uitat sa zic ca tremura crying? help?

5 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut! Da, este grav bolnav.Am mai intalnit asta si la perusi.Se poate insa sa fi ingerat ceva otravitor sau periculos! Daca tu crezi ca l-ai hranit cum si cu ce trebuie, sau ca nu a ingerat nimic toxic, poate fi vorba de o infectie! Cumpara-i ceva antibacterian de la o farmacie veterinara! Daca il lasi asa va muri! Daca temperatura mediului unde il tii este scazuta, du-l in alta camera la caldura! Caldura ajuta sistemul imunitar sa lupte.Hamsterii pot raspunde bolilor bacteriene si virusurilor, desi sunt mici, sunt mamifere si au sistem imunitar dezvoltat in comparatie cu pasarile! Sper ca am fost de ajutor, bafta!

| Killer4Oscuro a răspuns:

Asa am patit si eu la fel sad am vut pereche prima data mi-a murit hamsterul si apoi fata nu a mancat timp de 2 zile nimic exac asa mi s-a intamplat si mie, si intr-un final mi-a murit si ea sad

| xRapid1923 a răspuns:

Du-l la un doctor sa ii dea ceva nu cred ca moare poate are vreo boala

| filoteia a răspuns:

Buna.
Mie mi s-a intamplat asa, cu papagalul meu.Fiindca nu am mers la un control cu el, papagalul meu murise...
Ti-assugera sa mergi la un control sa vezi ce se intampla. Poate o boala il incearca.

| TheFibraBoy a răspuns:

Cu siguranta e pe moarte