| anonim_4396 a întrebat:

Intr-o noapte cu luna plina, am avut un vis groaznic.Mai exact, escaladam o piramida...si ajung in varf unde vad un fel de ochi inchis.Fiind foarte curios de acel ochi imi indreptam mana spre el.Inainte cu o secunda sa-l ating,o voce a strigat "-NU O FACE! E O CAPCANA!"
Pentru mine a fost foarte tarzie acea strigare si l-am atins.
Dintr-o data,acel ochi s-a deschis si m-am trezit intr-un fel de paralizie in somn cu ochii inchisi,tot corpul imi tremura,iar in cap imi veneau sute de ganduri groaznice pe secunda,dar am strans din pumni si am rezistat cateva minute de groaza pana m-am trezit.Mi se incretise pielea de pe mine cand am realizat ce s-a intamplat.
Imi poate explica cineva despre ce a fost vorba?
Stiu destule despre paralizia in somn, eu vreau sa aflu cam ce semnifica acel vis.
Ceea ce mi s-a intamplat a fost mai mult de cat o paralizie in somn.

Răspuns Câştigător
| Aiwendil a răspuns:

Ai ajuns probabil la subconstient unde se afla o gramada de lucruri si bune si rele ce iti pot schimba total viata.De obicei lucrurile care se afla in subcostient sunt de obicei devastatoare si negative.Stiu asta ca si eu am avut un astfel de vis legat de subconstient si nu am avut un sentiment placut.
Persoana care striga probabil era cineva care a vrut sa te protejeze, dar a fost prea tarziu.

7 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Si pana la urma ai aflat semnificatia visului? Vad ca ai dat funda dar pentru alt raspuns.
Asa ca iti spun semmificatia..in plan fizic piramida, este una dintre minunile lumii. Lanivel mental sugereaza regenerarea, iar in plan spiritual semnifica un gardian al puterii. Ochiul este cunoasterea, sau sa spunem constiinta.

Pe scurt ai atins un nivel al constiintei si cum spuneau egitenii piramida iti va dezvalui un mare secret.

Vocea este subconstientul, frica de necunoscut... El este cel care ne opreste...

| Aurelian122 a răspuns (pentru Miauti):

Iti multumesc si tie pentru raspuns. Daca imi spuneai mai rapid, tu primeai funda.Numai ca stiam si eu de stabilitate spirituala dar ma asteptam la mai mult.Pentru mine a fost ceva special acel vis si nu o sa-l uit niciodata.THX.

| sublime89 a răspuns:

Nu exista nicio dovada cum ca visele ar avea vreo semnificatie.

| Denly a răspuns:

Raspunsul il gasesti in interiorul tau daca zici ca poti calatori in astral.

| ArthurKn a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la vlogurile lu' Levi despre illuminati. Subconstientul lucreaza, asta-i tot.
Cum am mai scris intr-un comentariu, si eu visasem cu cateva seri inainte ca eram incapabil sa fug de un tzunami si ca eram mort cateva minute mai tarziu. Nu are nici-o semnificatie!

| DeusCorrupti a răspuns:

Stiu eu.
ILUMINATI!

Chestia asta cu visele este normala, poate ai avut un vis lucid sau ai facut atac de cord sau nu stiu ce pana mea.
Dar normal cand te trezesti te poti misca, si daca se intampla sa paralizezi pe moment e pentru cateva secunde.
Du-te la doctor.

| Aurelian122 a răspuns:

Stiu sigur ca a fost mai mult decat un vis ala.Eu studiez de ceva timp aceste fenomene, am avut iesiri in astral, dar niciodata nu mi s-a mai inamplat astfel de lucru.Totul a fost prea real pentu un simplu vis.
Deci am mai spus ca a fost o combinatie intre paralizie in somn si ceva anume.
Si in legatura cu Illuminati, ar putea fi ceva....am studiat masoneria, illuminati si multe alte societati secrete + simbolurile oculte.