| Niculae_Gaby_1980 a întrebat:

Azi am avut un cosmar am visat ca erau fenomene paranormale in casa si bunicul meu este mort de ceva luni, ma rog, dupa cosmar m-am trezit si m-am uitat spre stanga, dupa m-am uitat spre prietena mea si nu stiu cum dintr-o data simt o stare ciudata ca se va intampla ceva rau, cred ca a fost si paralizie in somn ca am mai avut asa, dar parca voiam sa ma ridic si dintr-o data simt ca-mi dau ochii peste cap. Mi s-a ridicat gura si ma uitam pe tavan si nu puteam sa ma misc si nici sa vorbesc, e ciudat ca mi-am dat ochii peste cap sau ma uitam in sus parca si imi tremura si barbia si tot eu m-am tinut tare, faceam ca si cum moare un om. IMI PUTETI SPUNE CE A FOST VA ROG? Da si cred ca a fost paralizie ca dupa mi-am revenit, dar de ce asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AnonimulFox a răspuns:

Salut, nu prea are nici o treabă cu bunicul tau și ți s-au întâmplat aceste lucruri deoarece ai fost foarte speriat. Paralezia a fost din aceași cauza.Nu ți se va întâmpla ceva rău ai numai acel sentiment.
Ps:Ce a fost mai sus au fost din proprie experiență
Mi se mai întâmplă uneori la fel.

| Niculae_Gaby_1980 explică (pentru AnonimulFox):

La fel sa iti tremure barbia in paralizie si sa deschizi gura si in mintea ta sa crezi ca mori?

| AnonimulFox a răspuns (pentru Niculae_Gaby_1980):

Să îmi tremure bărbia da.Dar nici odată nu mi s-a întâmplat.să mi se deschidă gura.Si chestia cu muritu mi s-a întâmplat.de multe ori mai ales un vise pe picam intr-o groapa ori aceași poveste că a ta

| Niculae_Gaby_1980 explică (pentru AnonimulFox):

Vreau sa zic, sa crezi ca mori, eu eram treaz si nu ma miscam, asa am patit cred ca din cauza ca era sa ma ridic am facut fata la paralezie sau nu stiu sa ma uit in sus sa incerc sa vb sau ceva imi tremura gura si pana sa mi revin barbia, nu stiu a fost ft ciudat, tu prin ce ai trecut? Gen sa povestesti

| AnonimulFox a răspuns (pentru Niculae_Gaby_1980):

Eu mai aveam unele momente noapte când aveam coșmaruri și mă trezeam foarte speriat mă uitam peste tot in camera și eram paralizat și m ai aveam unele momente in care tremuram tot.
Și uneori picam intr-o groapa fără fund și aveam senzația că tuma ce am picat in pat și zici că am picat de undeva de sus.