| Nicoleoficial a întrebat:

Heey! Yorkshire-ul meu are urechile lăsate în jos, dar eu știu că trebuie să le aibă ridicate. Trebuie să i le leg? Că parcă așa se face la alți câini... Sau poate încă e mic, are 3 luni

Răspuns Câştigător
| ScinteeRoxana a răspuns:

Buna, nu le lega!
Sunt stăpâna a 3 yorkie și toți au urechile ridicate.
1. In perioada de creștere evita mângâierea pe cap a cățelului.
2 tunde scurt parul de pe urechi.
3 discuta cu veterinarul dacă are nevoie de supliment de calciu, sa îl ajuți sa își ridice mai repede urechile.
Dar nu le lega.

1 răspuns:
| Alverto a răspuns:

Nu trebuie sa le legi
Depinde de fiecare câine, dar in principiu are 3 luni, nu este destul de dezvoltat