| AtateaConditii a întrebat:

Hei, am 2 perusi fata si baiat, s-au imperecheat si au facut 4 oua pe care masculul le-a spart. I-am separat si acum a mai facut 2 oua care sunt intregi si sta cu ele. Dar femela a inceput sa faca diaree si nu prea iese din cuib. Eu stiam ca masculul ii da de mancare pe timpul clocitului, dar cum el sparge ouale nu il pot lasa. Femela perus se descurca singura la clocit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,normal ca se descurca dar in locul masculului pune-i la dispozitie chiar tu hrana si apa pe parcursul clocitului.Nu mai e cazul sa incerci sa ii impreunezi deoarece masculul posibil o sa le sparga din nou.Bafta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru funda :*