Întrebare recomandată | Puficilika a întrebat:

Hei! Am cumparat boboci de gaste/rate si pui de gaina ( pentru carne ). Ratele cu gastele se pot tine la un loc? Mananca iarba? Cam la ce greutate ajung in cat timp? Fundă celui care mă ajută

2 răspunsuri:
| DiamantulAuriu a răspuns:

Salut,
Ratele si gastele se pot tine la un loc, indicat ar fi in apropierea unei ape, ca sa poata innota, si ratele pot ajunge pe la 4-5 kg maxim iar gastele la 7-8 kg cand devin mature, sper ca te-am ajutat pa

| Any_3777 a răspuns:

Puii de carne nu se tin la un loc pentru ca au concentrate diferite.Si ajung la 4, 5 kg in 3 saptamani.