| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat de la altex un laptop in rate, am platit ratele la termen pana in momentul de fata, chestia e ca fiind sarbatorile nu o sa am timp sa ajung sa o platesc si pe urmatoarea decat cu ceva gen 6 zile peste termen, cum se sanctioneaza? Se trimite citatie la domiciliu?

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Ce citatie prietene laughing? eu acum cativa ani faceam rate, nu plateam cate 3 luni dupa aia plateam tot de odata, platesti penalizari de cativa lei pe zi!

| imece0 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Deci nu se trimite la domiciliu nimic doar pemalizare de 1 lei sau cv gen pe zi nu?

| SasNetRomania a răspuns (pentru imece0):

Da eu asa stiu.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred totusi ca sunt destul banci deschise sa poti plati o rata. o sa primeste niste instintari de pentru 6 zile nu se intampla nimic