| AnemonaP a întrebat:

Doar cine se pricepe sa ma ajute.Am cumparat un pui de gaina acum cateva zile,este marisor,alb,de carne. Hârâie mereu,cred ca are probleme cu plamanii,,nu prea mananca, bea apa doar daca ii arat si doarme tot timpul.Cand il las afara,in loc sa zburde,sa manance iarba, sau ce gaseste.el se aseaza intr-un loc si doarme.Nu stiu ce sa ii dau.Ma puteti ajuta? Funda+vot,doar daca va pricepeti,nu raspundeti la misto
P.S. Fara raspunsuri stupide sau,, taie-l".

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Prezinta simptome de o holera obisnuita la pasarile nevaccinate.Totusi incearca sa-i bagi fortat ceva de mancare, umeda.Fierbe un ou mai moale, framanta-l cu uruiala sau concentrat, pune 2-3 boabe de piper si da-i fortat.Trebuie sa aiba si posibilitatea de a ciuguli nisip sau pietricele.

| Mihaela1964 a răspuns:

Galisan.