| anonim_4396 a întrebat:

Hei...am gasit o oferta foarte buna pentru un catelus iar eu imi doresc de multi ani unul.Problema este asa:mama m-ar lasa...mai ales ca i-am spus ca dau eu banii pe el iar daca nu am grija de el poate sa il vanda, dar tata este super incapatanat si mi-e si frica sa vorbesc cu el despre asta, ma puteti va rog ajuta cum sa il conving pe tata?

Răspuns Câştigător
| Asuganni a răspuns:

Vorbeste cu maicata si roag-o frumos sa il convinga pe taicatu sa te lase, macar acum de craciun, sa îi spuna maicata separat de tine ca poate fi un cadou dragut pentru tine si te-ar face tare fericita. Mama ta este cea care poate sa il convinga depinde si de ea mult. Tatal meu este la fel nu vroia caini, la convins mama si mi-am luat 2 iar acum de craciun am primit inca unul, un bulldog si tata s-a suparat si nu vroia sa il tina si la convins mama, ca macar acum de craciun sa imi faca un cadou frumos iar ceilalți doi erau de ziua mea de nastere. Sper sa reusesti, de unde esti? si ce rasa vrei sa iti iei? funda?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si cum crezi tu ca am putea noi sa vorbim cu tatal tau?
Nu crezi ca ar trebui sa discuti cu mama ta si ea sa discute cu tatatl tau?

| Felys a răspuns:

Ia catelul si spune-i ca l-ai gasit pe strada pierdut si ti s-a facut mila ce el si ai vrut sa faci un gest frumos si ca o sa incerci tu sa ii gasesti stapanii si o intinzi asa pana se obisnuieste cu el si spui ca nu ai gasit nici un stapan si ramane al tau

| Asuganni a răspuns:

Ai reusit?