| IlincaSivanly a întrebat:

Hei.
Am primit de Craciun un catel, acum are patru luni dar nu am prea reusit eu sa il invat cine stie ce. Stie doar "sezi", "da labuta", si "adu mingea", dar doar cand are el chef.
Nu e rasa pura, din cate am inteles e corcit cu Husky, si parca ei invata mai greu.
Oare e prea tarziu sa ma apuc acum sa-l dresez cum trebuie? Si cum ar trebui sa procedez?
Cel mai tare ma deranjeaza ca musca, din joaca, dar prinde foarte tare, nu sta cuminte cand mancam, cand il scot ma trage groaznic dupa el, sau trage de lesa, si latra pe scara, pana sa iesim din bloc, de obiceiurile astea as vrea sa scap neaparat.
Am incercat traditionala metoda cu ziarul, dar nu prea mai merge, deja s-a obisnuit.
Dau funda. ^^

2 răspunsuri:
| Andi123456789 a răspuns:

Încearcă sa il bați un pic mai tare decat cu ziarul de cate ori face prosti si certal tipand la el.

| IlincaSivanly explică (pentru Andi123456789):

Nu prea rezolv nimic asa, ca devine dupa prea agresiv, am incercat.