| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu ceva sa rezolv. Voi primi de la un verisor un Husky (rasă pură ) dar problema e că parintii mei nu vor sa. l tina de oarece cand vin musafiri sau asa latra sare pe tine te murdareste, cand il plimbi in lesă se trage nici nu. l poti controla, apropo este destul de mare! Fundă la cei care merită si vor să o ajute pe Almah tongue! Multumesc anticipat! Scuzati categoria.

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

S-o ajute, in ce fel?

| dana85 a răspuns:

Eu am husky, dar nu stiu cine te- a informat pe tine gresit. Aceasta rasa nu latra. Este cuminte, iubitor si de o frumusete desavarsita. Dar nu cred ca singurul criteriu pentru care iti alegi un caine este sa nu latre...

| janynefeaver a răspuns:

Pai il poti duce la dresaj sau il poti dresa chiar tu daca stii cum. Dar, ca sa il dresezi tu, va trebui sa fii ferma, dar nu agresiva

| NatyNate a răspuns:

Deoarece *

| NatyNate a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, nu sta nici macar o clipa locului, e ca si cum ar fi innebunit ii trebuie multa joaca. Saracuta, vrea doar sa se joace, da si cand sare pe tine te si doboara, m.am gandit sa.l tin si in casa, dar e cam mare, adica nu.i place numai afara, nu stiu ce sa zic, deci complicat avem multi musafirii si avem si o afacere, nu vrem sa latre sa incepa sa sară ca o idioată.

| NatyNate a răspuns:

Fata draga nu intelegi = nu comenta Dana

| dana85 a răspuns (pentru NatyNate):

Pai nu spre discutie ai supus subiectul? Eu iubesc foarte mult animalele tocmai de aceea mi-am asumat responsabilitatea de a creste un animal, neconditionat, si daca latra, si daca sare, si daca nu-l iubesc musafirii.

| NatyNate a răspuns (pentru dana85):

Se vede ca nu intelegi.